Vishay/Dale CW01024K70KE12
CW01024K70KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW01024K70KE12
Brief Description
RES 24.7K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01024K70KE12.pdf
Availability of CW01024K70KE12
QUANTITY
CW01024K70KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01024K70KE12
Internal Part NumberEIS-CW01024K70KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.7k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01024K70KE12
Related LinksCW01024, CW01024K70KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01024K70KE12 Details Description
Related parts for CW01024K70KE12
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 48POS 2MM T/H datasheet.pdf
INDICATOR 110V 16MM PROM YELLOW datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 4.2UH 24A 3.04 MOHM datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 15VC SMCJ datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35 datasheet.pdf