Sumida Corporation CDRH125/LDNP-561MC
CDRH125/LDNP-561MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH125/LDNP-561MC
Brief Description
FIXED IND 560UH 670MA 1.2 OHM
Datasheet Download
CDRH125/LDNP-561MC.pdf
Availability of CDRH125/LDNP-561MC
QUANTITY
CDRH125/LDNP-561MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH125/LDNP-561MC
Internal Part NumberEIS-CDRH125/LDNP-561MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH125/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance560µH
Tolerance±20%
Current Rating670mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH125/LDNP-561MC
Related LinksCDRH125/L, CDRH125/LDNP-561MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH125/LDNP-561MC Details Description
Related parts for CDRH125/LDNP-561MC
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0404 datasheet.pdf
SSD 208GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CABLE ASSY A195 SMA MALE SMA FEM datasheet.pdf
GASKET FAB/FOAM 4.95X457.2MM SQ datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 33MA 43 OHM TH datasheet.pdf