Vishay/Dale CW01025K00JB123
CW01025K00JB123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01025K00JB123
Brief Description
RES 25K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01025K00JB123.pdf
Availability of CW01025K00JB123
QUANTITY
CW01025K00JB123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01025K00JB123
Internal Part NumberEIS-CW01025K00JB123
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01025K00JB123
Related LinksCW01025, CW01025K00JB123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01025K00JB123 Details Description
Related parts for CW01025K00JB123
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12 OHM 0804 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 4.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 51POS .100 L.143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
D-SUB FILTER 37POS IP67 datasheet.pdf