Vishay/Dale CW010274R0KE73
CW010274R0KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW010274R0KE73
Brief Description
RES 274 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010274R0KE73.pdf
Availability of CW010274R0KE73
QUANTITY
CW010274R0KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010274R0KE73
Internal Part NumberEIS-CW010274R0KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010274R0KE73
Related LinksCW01027, CW010274R0KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010274R0KE73 Details Description
Related parts for CW010274R0KE73
IC DRIVER HIGH SIDE D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
IC A/D CONV 12BIT SRL 4CH 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf