Vishay/Dale CW01032K50KE733
CW01032K50KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01032K50KE733
Brief Description
RES 32.5K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01032K50KE733.pdf
Availability of CW01032K50KE733
QUANTITY
CW01032K50KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01032K50KE733
Internal Part NumberEIS-CW01032K50KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.5k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01032K50KE733
Related LinksCW01032, CW01032K50KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01032K50KE733 Details Description
Related parts for CW01032K50KE733
ADM40T/AE40M/ADM40T datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 9V 6A VERT T/H datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 250V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 85MA 24 OHM TH datasheet.pdf