Vishay/Dale CW01033R00JB12
CW01033R00JB12 picture photo
Mfg. Part Number
CW01033R00JB12
Brief Description
RES 33 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01033R00JB12.pdf
Availability of CW01033R00JB12
QUANTITY
CW01033R00JB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01033R00JB12
Internal Part NumberEIS-CW01033R00JB12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01033R00JB12
Related LinksCW01033, CW01033R00JB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01033R00JB12 Details Description
Related parts for CW01033R00JB12
RES SMD 1.13KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SYNTH PLL RF 550MHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 10% BX 1812 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 35.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 48MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf