Vishay/Dale CW0103K600JB12
CW0103K600JB12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103K600JB12
Brief Description
RES 3.6K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0103K600JB12.pdf
Availability of CW0103K600JB12
QUANTITY
CW0103K600JB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103K600JB12
Internal Part NumberEIS-CW0103K600JB12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103K600JB12
Related LinksCW0103K, CW0103K600JB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103K600JB12 Details Description
Related parts for CW0103K600JB12
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 35A 115VAC 28VDC datasheet.pdf