Vishay/Dale CW0103K900JS67
CW0103K900JS67 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103K900JS67
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.9K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0103K900JS67.pdf
Availability of CW0103K900JS67
QUANTITY
CW0103K900JS67 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103K900JS67
Internal Part NumberEIS-CW0103K900JS67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103K900JS67
Related LinksCW0103K, CW0103K900JS67 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103K900JS67 Details Description
Related parts for CW0103K900JS67
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.8PF 16V 0201 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT 5V 12" datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf