Vishay/Dale CW0103K900KE12
CW0103K900KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0103K900KE12
Brief Description
RES 3.9K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0103K900KE12.pdf
Availability of CW0103K900KE12
QUANTITY
CW0103K900KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0103K900KE12
Internal Part NumberEIS-CW0103K900KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0103K900KE12
Related LinksCW0103K, CW0103K900KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0103K900KE12 Details Description
Related parts for CW0103K900KE12
CONDITIONER SGNL 4WIRE 0-10V datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 33.43"L X 26.3"W datasheet.pdf
WASHER FLAT 1/2 NYLON BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP E, AFS 2 , datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf