Vishay/Dale CW0104R700JS73
CW0104R700JS73 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104R700JS73
Brief Description
RES 4.7 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0104R700JS73.pdf
Availability of CW0104R700JS73
QUANTITY
CW0104R700JS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104R700JS73
Internal Part NumberEIS-CW0104R700JS73
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104R700JS73
Related LinksCW0104R, CW0104R700JS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104R700JS73 Details Description
Related parts for CW0104R700JS73
IC AMP PWR 2.5GHZ 16PIN 3X3LCC datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 15V OUT datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 370MA 690 MOHM datasheet.pdf
DSUB HOOD POTING RA 09 datasheet.pdf
GP BOLT TB RANGE SS VARCO datasheet.pdf
CONN PIN SPLICE ALUMINUM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf