Vishay/Dale CW01070K00KE12
CW01070K00KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW01070K00KE12
Brief Description
RES 70K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01070K00KE12.pdf
Availability of CW01070K00KE12
QUANTITY
CW01070K00KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01070K00KE12
Internal Part NumberEIS-CW01070K00KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)70k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01070K00KE12
Related LinksCW01070, CW01070K00KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01070K00KE12 Details Description
Related parts for CW01070K00KE12
RES SMD 27.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MONITOR SUPPLY QUAD 16-SSOP datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8"-200M YLLW/GREEN datasheet.pdf
42U RACK ENCLOSURE SERVER CAB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC DVR 9 BALL W-CSP datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf