Vishay/Dale CW010800R0KE123
CW010800R0KE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW010800R0KE123
Brief Description
RES 800 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010800R0KE123.pdf
Availability of CW010800R0KE123
QUANTITY
CW010800R0KE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010800R0KE123
Internal Part NumberEIS-CW010800R0KE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)800
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010800R0KE123
Related LinksCW01080, CW010800R0KE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010800R0KE123 Details Description
Related parts for CW010800R0KE123
RES SMD 42.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V NP0 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.5A SCH6 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 36MM datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LGH PLUG KIT, 5 CONTACT datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf