Vishay/Dale CW010R6000KE733
CW010R6000KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW010R6000KE733
Brief Description
RES 0.6 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010R6000KE733.pdf
Availability of CW010R6000KE733
QUANTITY
CW010R6000KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010R6000KE733
Internal Part NumberEIS-CW010R6000KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.6
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±90ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010R6000KE733
Related LinksCW010R6, CW010R6000KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010R6000KE733 Details Description
Related parts for CW010R6000KE733
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 7/8" datasheet.pdf
TRANSFORMER PIEZO 4W 1:57 datasheet.pdf
RES 27 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 14X3/4X8" 6A CRS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
PWR SUPPLY OUTPUT 0-320V 0-.65A datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR/PWM SSOP16 datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.35MM + PWR SMD datasheet.pdf