Bourns Inc. CW252016-33NK
CW252016-33NK picture photo
Mfg. Part Number
CW252016-33NK
Brief Description
FIXED IND 33NH 600MA 100 MOHM
Datasheet Download
CW252016-33NK.pdf
Availability of CW252016-33NK
QUANTITY
CW252016-33NK Order Process
Ship out your order
Specifications of CW252016-33NK
Internal Part NumberEIS-CW252016-33NK
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant1.6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.070" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW252016-33NK
Related LinksCW2520, CW252016-33NK Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CW252016-33NK Details Description
Related parts for CW252016-33NK
IC REG LDO -5V 0.5A 5DDPAK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 2012 datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/12V 1.5A 8DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
8 PORT COMPACT ETHERNET SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.42A 225 MOHM datasheet.pdf