Vishay/Sprague CWR26HB106MBFB\HR
CWR26HB106MBFB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB106MBFB\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HB106MBFB\HR.pdf
Availability of CWR26HB106MBFB\HR
QUANTITY
CWR26HB106MBFB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB106MBFB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB106MBFB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB106MBFB\HR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB106MBFB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB106MBFB\HR Details Description
Related parts for CWR26HB106MBFB\HR
ICL 5 OHM 25% 2.8A 13.97MM datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NATURAL 10"L X 5"W datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
17+17 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
AMP DUOPLUG MARK II CONNECTOR 3- datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD RRO 14TSSOP datasheet.pdf
LED COB CXB1816 5700K WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf