Vishay/Sprague CWR26HB107MCHB\TR
CWR26HB107MCHB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB107MCHB\TR
Brief Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HB107MCHB\TR.pdf
Availability of CWR26HB107MCHB\TR
QUANTITY
CWR26HB107MCHB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB107MCHB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB107MCHB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB107MCHB\TR
Related LinksCWR26HB1, CWR26HB107MCHB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB107MCHB\TR Details Description
Related parts for CWR26HB107MCHB\TR
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE ASSY MT-RJ/DUP SC SM 10M datasheet.pdf
IC OPAMP GP 880KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 3 ROW 210 POS datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf