Vishay/Sprague CWR26HB226JBGZ\HR
CWR26HB226JBGZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226JBGZ\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226JBGZ\HR.pdf
Availability of CWR26HB226JBGZ\HR
QUANTITY
CWR26HB226JBGZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226JBGZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226JBGZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226JBGZ\HR
Related LinksCWR26HB2, CWR26HB226JBGZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226JBGZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HB226JBGZ\HR
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 150mA Backlight, Lighting 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
LED INDICATOR 16MM W/BEZEL datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 184V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
COMMERCIAL 2100 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf