Vishay/Sprague CWR26HB226KBGZ\HR
CWR26HB226KBGZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HB226KBGZ\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HB226KBGZ\HR.pdf
Availability of CWR26HB226KBGZ\HR
QUANTITY
CWR26HB226KBGZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HB226KBGZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HB226KBGZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HB226KBGZ\HR
Related LinksCWR26HB2, CWR26HB226KBGZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HB226KBGZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HB226KBGZ\HR
IC VREF SERIES 5V TO5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 96.3VC DO202AA datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf