Vishay/Sprague CWR26HC106JBFC\HR
CWR26HC106JBFC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC106JBFC\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC106JBFC\HR.pdf
Availability of CWR26HC106JBFC\HR
QUANTITY
CWR26HC106JBFC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC106JBFC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC106JBFC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC106JBFC\HR
Related LinksCWR26HC1, CWR26HC106JBFC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC106JBFC\HR Details Description
Related parts for CWR26HC106JBFC\HR
PATCHCORD STKG BANA PLUG 36" RED datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
PJ62 JUNIOR DUTY FLEX EYE 10" datasheet.pdf