Vishay/Sprague CWR26HC106JBFZ\PR
CWR26HC106JBFZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC106JBFZ\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC106JBFZ\PR.pdf
Availability of CWR26HC106JBFZ\PR
QUANTITY
CWR26HC106JBFZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC106JBFZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC106JBFZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC106JBFZ\PR
Related LinksCWR26HC1, CWR26HC106JBFZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC106JBFZ\PR Details Description
Related parts for CWR26HC106JBFZ\PR
FLOOR GUARD MULT WIRES BRWN 6' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 204 I/O 672FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 67MM datasheet.pdf
BG MBB FOIL 4MIL 10X20" 100EA/PK datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
1.25MM M/M 20POS 30AWG 150MM datasheet.pdf