Vishay/Sprague CWR26HC106MCFA\PR
CWR26HC106MCFA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC106MCFA\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC106MCFA\PR.pdf
Availability of CWR26HC106MCFA\PR
QUANTITY
CWR26HC106MCFA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC106MCFA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC106MCFA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC106MCFA\PR
Related LinksCWR26HC1, CWR26HC106MCFA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC106MCFA\PR Details Description
Related parts for CWR26HC106MCFA\PR
CONN TERMINAL COMMONING AWG14-16 datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V R2H AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
DISPLAY 4CHAR .134" 5X5 YLW SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 10% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 42 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf