Vishay/Sprague CWR26HC226MBGC\TR
CWR26HC226MBGC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC226MBGC\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HC226MBGC\TR.pdf
Availability of CWR26HC226MBGC\TR
QUANTITY
CWR26HC226MBGC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC226MBGC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC226MBGC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC226MBGC\TR
Related LinksCWR26HC2, CWR26HC226MBGC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC226MBGC\TR Details Description
Related parts for CWR26HC226MBGC\TR
CABLE 4COND 24AWG GRAY SHLD 100' datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 8B 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT LP 28-SSOP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA Backlight, Signage 28-HTSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMA datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf