Vishay/Sprague CWR26HC336JBFZ
CWR26HC336JBFZ picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336JBFZ
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336JBFZ.pdf
Availability of CWR26HC336JBFZ
QUANTITY
CWR26HC336JBFZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336JBFZ
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336JBFZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336JBFZ
Related LinksCWR26HC, CWR26HC336JBFZ Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336JBFZ Details Description
Related parts for CWR26HC336JBFZ
IC SUPERVISOR TIMR/RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSC VCXO 61.44MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CROSSOVER CABLE RJ45 M/M 3' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf