Vishay/Sprague CWR26HC336KCFA\PR
CWR26HC336KCFA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HC336KCFA\PR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HC336KCFA\PR.pdf
Availability of CWR26HC336KCFA\PR
QUANTITY
CWR26HC336KCFA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HC336KCFA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HC336KCFA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HC336KCFA\PR
Related LinksCWR26HC3, CWR26HC336KCFA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HC336KCFA\PR Details Description
Related parts for CWR26HC336KCFA\PR
REG 5V 2A ADJ ON/OFF SMT 12-SIP datasheet.pdf
IC SCAN TEST DEVICE BUFF 24-SOIC datasheet.pdf
SENS 200PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
CUSTOM COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 5-24V .9-5VDC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf