Vishay/Sprague CWR26HH106JCFZ
CWR26HH106JCFZ picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH106JCFZ
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH106JCFZ.pdf
Availability of CWR26HH106JCFZ
QUANTITY
CWR26HH106JCFZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH106JCFZ
Internal Part NumberEIS-CWR26HH106JCFZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH106JCFZ
Related LinksCWR26HH, CWR26HH106JCFZ Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH106JCFZ Details Description
Related parts for CWR26HH106JCFZ
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
IC PFC/PWM COMB CTRLR 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .25 GLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.8V 10W datasheet.pdf