Vishay/Sprague CWR26HH106MCFB
CWR26HH106MCFB picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH106MCFB
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH106MCFB.pdf
Availability of CWR26HH106MCFB
QUANTITY
CWR26HH106MCFB Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH106MCFB
Internal Part NumberEIS-CWR26HH106MCFB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH106MCFB
Related LinksCWR26HH, CWR26HH106MCFB Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH106MCFB Details Description
Related parts for CWR26HH106MCFB
SWITCH SLIDE DP3T 100MA 12V datasheet.pdf