Vishay/Sprague CWR26HH226JBGB\PR
CWR26HH226JBGB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226JBGB\PR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226JBGB\PR.pdf
Availability of CWR26HH226JBGB\PR
QUANTITY
CWR26HH226JBGB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226JBGB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226JBGB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226JBGB\PR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226JBGB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226JBGB\PR Details Description
Related parts for CWR26HH226JBGB\PR
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
68664-2-SHIELDED HEADER datasheet.pdf
BOARD PROGRAMMING AS1351 datasheet.pdf
LED CBI 2MM BI-LEVEL X,RED datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 10MM datasheet.pdf
PLUG BANANA STR SHROUDED YELLOW datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
LED DRIVER 200W 450MA DIMMABLE datasheet.pdf