Vishay/Sprague CWR26HH226JBGZ\HR
CWR26HH226JBGZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226JBGZ\HR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226JBGZ\HR.pdf
Availability of CWR26HH226JBGZ\HR
QUANTITY
CWR26HH226JBGZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226JBGZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226JBGZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226JBGZ\HR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226JBGZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226JBGZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HH226JBGZ\HR
IC DEBOUNCER SWITCH OCTAL 20SSOP datasheet.pdf
IC MUX 4CH 2-WIRE BUS 24-SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
KIT DEV PIC24FJ256DA210 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RF WIRELESS OPERATOR INTERFACE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.4V 4-USP datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf