Vishay/Sprague CWR26HH226MBGA\HR
CWR26HH226MBGA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226MBGA\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226MBGA\HR.pdf
Availability of CWR26HH226MBGA\HR
QUANTITY
CWR26HH226MBGA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226MBGA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226MBGA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226MBGA\HR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226MBGA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226MBGA\HR Details Description
Related parts for CWR26HH226MBGA\HR
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SPI 4.8K 28-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 400V NP0 1206 datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY W/VCOM AMP 48TQFN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
M2000 SIG HDR5R P/F STD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf