Vishay/Sprague CWR26HH226MBGB\PR
CWR26HH226MBGB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226MBGB\PR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226MBGB\PR.pdf
Availability of CWR26HH226MBGB\PR
QUANTITY
CWR26HH226MBGB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226MBGB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226MBGB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226MBGB\PR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226MBGB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226MBGB\PR Details Description
Related parts for CWR26HH226MBGB\PR
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE .170" DIA W/BRAID datasheet.pdf
CONN PLUG 48 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FANOUT/BUFFER DIFF 72VFQFN datasheet.pdf
CONNECT ELEMENT BASE MOUNTING datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
1 HELAWRAP COVER BLACK datasheet.pdf
CB BTS FT 8 ASY 10A datasheet.pdf