Vishay/Sprague CWR26HH226MCGB\TR
CWR26HH226MCGB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226MCGB\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226MCGB\TR.pdf
Availability of CWR26HH226MCGB\TR
QUANTITY
CWR26HH226MCGB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226MCGB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226MCGB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226MCGB\TR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226MCGB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226MCGB\TR Details Description
Related parts for CWR26HH226MCGB\TR
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
BGS CLIP datasheet.pdf
TXRX IRDA 1.152MBIT TOP 8-SMD datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG6 18AWG 1000' datasheet.pdf
SHEET COP FOIL 50.8MM SQ 100/PK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 9A 15.5 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 480 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP TRIM 0.6-4.5PF 500V datasheet.pdf
IC AMP AUDIO CLASS-AB 3.1W 8MSOP datasheet.pdf