Vishay/Sprague CWR26HH226MCGC\TR
CWR26HH226MCGC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226MCGC\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226MCGC\TR.pdf
Availability of CWR26HH226MCGC\TR
QUANTITY
CWR26HH226MCGC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226MCGC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226MCGC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226MCGC\TR
Related LinksCWR26HH2, CWR26HH226MCGC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226MCGC\TR Details Description
Related parts for CWR26HH226MCGC\TR
IC PCI HOT PLUG CTLR DUAL 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 700MA DO220 datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1600V 50A SM2 datasheet.pdf
CONN SSMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSIN 8POS DUAL 4.2MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 200V SCREW datasheet.pdf
SLZF 5.08/10/180F SN OR BX datasheet.pdf
254 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
PNL MNT AMBER 5.8MM LENS 1' WIRE datasheet.pdf