Vishay/Sprague CWR26HH336KCFB\HR
CWR26HH336KCFB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336KCFB\HR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336KCFB\HR.pdf
Availability of CWR26HH336KCFB\HR
QUANTITY
CWR26HH336KCFB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336KCFB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336KCFB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336KCFB\HR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336KCFB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336KCFB\HR Details Description
Related parts for CWR26HH336KCFB\HR
RES SMD 32.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS .156 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER BP 150POS 10COL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 23POS 1MM PCB datasheet.pdf
CAP CER 130PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf