Vishay/Sprague CWR26HK107JCHC\TR
CWR26HK107JCHC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK107JCHC\TR
Brief Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HK107JCHC\TR.pdf
Availability of CWR26HK107JCHC\TR
QUANTITY
CWR26HK107JCHC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK107JCHC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK107JCHC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK107JCHC\TR
Related LinksCWR26HK1, CWR26HK107JCHC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK107JCHC\TR Details Description
Related parts for CWR26HK107JCHC\TR
IDC CABLE - MCF64K/MC64M/MCF64K datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SIDACTOR 2CH 170/340V 250A TO220 datasheet.pdf
RES 1.25K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN FLAT 110DEG LONG datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 4LCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
M5 1.2MM M8 3P NPN NC datasheet.pdf
THERMAL BONDING FILM 4"X60YD datasheet.pdf