Vishay/Dale RLR20C6203GRRSL
RLR20C6203GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR20C6203GRRSL
Brief Description
RES 620K OHM 2% 1/2W AXIAL
Datasheet Download
RLR20C6203GRRSL.pdf
Availability of RLR20C6203GRRSL
QUANTITY
RLR20C6203GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR20C6203GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR20C6203GRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/02, RLR20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR20C6203GRRSL
Related LinksRLR20C6, RLR20C6203GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR20C6203GRRSL Details Description
Related parts for RLR20C6203GRRSL
FIXED IND 1.8UH 410MA 760 MOHM datasheet.pdf
IC TXRX ZIGBE/802.15.4/ISM 32QFN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 447MA 350 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 487K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANS MOD 622MBPS BI CHANNEL datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 85MHZ 8SOIC datasheet.pdf