Vishay/Sprague CWR26HK226KBGA\HR
CWR26HK226KBGA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK226KBGA\HR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HK226KBGA\HR.pdf
Availability of CWR26HK226KBGA\HR
QUANTITY
CWR26HK226KBGA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK226KBGA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK226KBGA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK226KBGA\HR
Related LinksCWR26HK2, CWR26HK226KBGA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK226KBGA\HR Details Description
Related parts for CWR26HK226KBGA\HR
CONN SPRING CONT 22 POS .197 SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RV COAXIAL SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SHEET PLYMR 19.1X50.8MM 100/PK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf