Vishay/Sprague CWR26HK226KBGB\TR
CWR26HK226KBGB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK226KBGB\TR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HK226KBGB\TR.pdf
Availability of CWR26HK226KBGB\TR
QUANTITY
CWR26HK226KBGB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK226KBGB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK226KBGB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK226KBGB\TR
Related LinksCWR26HK2, CWR26HK226KBGB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK226KBGB\TR Details Description
Related parts for CWR26HK226KBGB\TR
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC PLL AUD CLK SYNTHESIZER 8SOIC datasheet.pdf
CIRCULAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf