Vishay/Sprague CWR26HK226KCGB\PR
CWR26HK226KCGB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK226KCGB\PR
Brief Description
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HK226KCGB\PR.pdf
Availability of CWR26HK226KCGB\PR
QUANTITY
CWR26HK226KCGB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK226KCGB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK226KCGB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK226KCGB\PR
Related LinksCWR26HK2, CWR26HK226KCGB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK226KCGB\PR Details Description
Related parts for CWR26HK226KCGB\PR
MOD PWR ENTRY 125V ILL RED SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 25POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PLUG 6POS 80 DEG GRY/GRY CBL 6.4 datasheet.pdf
CAP 470F 20% 2.5V CHASSIS MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.5A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
SMD PIANO SWITCH 2 POSITION datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 484FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8TO99 datasheet.pdf