Vishay/Sprague CWR26HK226MCGB
CWR26HK226MCGB picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK226MCGB
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HK226MCGB.pdf
Availability of CWR26HK226MCGB
QUANTITY
CWR26HK226MCGB Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK226MCGB
Internal Part NumberEIS-CWR26HK226MCGB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK226MCGB
Related LinksCWR26HK, CWR26HK226MCGB Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK226MCGB Details Description
Related parts for CWR26HK226MCGB
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC DECODER BIN 1:8 16-CDIP datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 6A 133-LGA datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BROWN 250' datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES 105 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
810T TACHOMETER datasheet.pdf
RES 1.13 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf