Vishay/Sprague CWR26HK336JCFA\HR
CWR26HK336JCFA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336JCFA\HR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336JCFA\HR.pdf
Availability of CWR26HK336JCFA\HR
QUANTITY
CWR26HK336JCFA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336JCFA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336JCFA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336JCFA\HR
Related LinksCWR26HK3, CWR26HK336JCFA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336JCFA\HR Details Description
Related parts for CWR26HK336JCFA\HR
IC REG BUCK 3.3V 2A 9SIP datasheet.pdf
INTERFACE CBL DSUB FEMALE W/SCRW datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf