Vishay/Sprague CWR26HK336MCFC\PR
CWR26HK336MCFC\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336MCFC\PR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336MCFC\PR.pdf
Availability of CWR26HK336MCFC\PR
QUANTITY
CWR26HK336MCFC\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336MCFC\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336MCFC\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336MCFC\PR
Related LinksCWR26HK3, CWR26HK336MCFC\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336MCFC\PR Details Description
Related parts for CWR26HK336MCFC\PR
IC REG LDO ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.7V SNT-4A datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS W/SKT BOX datasheet.pdf
CONN RCPT EARS 6CKT .093 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 5W 0505 datasheet.pdf