Vishay/Sprague CWR26HK336MCFC\TR
CWR26HK336MCFC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336MCFC\TR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336MCFC\TR.pdf
Availability of CWR26HK336MCFC\TR
QUANTITY
CWR26HK336MCFC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336MCFC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336MCFC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336MCFC\TR
Related LinksCWR26HK3, CWR26HK336MCFC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336MCFC\TR Details Description
Related parts for CWR26HK336MCFC\TR
MOSFET N-CH 240V 700MA SOT223 datasheet.pdf
SWITCH UNIT-IP40 datasheet.pdf
RES 180 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHK 9.53MM ID 50MM PRESCORE datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
MICRO 15C P 48" YEL NI datasheet.pdf