Vishay/Sprague CWR26KH106JBGB\PR
CWR26KH106JBGB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KH106JBGB\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KH106JBGB\PR.pdf
Availability of CWR26KH106JBGB\PR
QUANTITY
CWR26KH106JBGB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KH106JBGB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KH106JBGB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KH106JBGB\PR
Related LinksCWR26KH1, CWR26KH106JBGB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KH106JBGB\PR Details Description
Related parts for CWR26KH106JBGB\PR
INSULATING SLEEVE BLUE datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 3A 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf