Vishay/Sprague CWR26KK106MBGB\TR
CWR26KK106MBGB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KK106MBGB\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KK106MBGB\TR.pdf
Availability of CWR26KK106MBGB\TR
QUANTITY
CWR26KK106MBGB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KK106MBGB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26KK106MBGB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KK106MBGB\TR
Related LinksCWR26KK1, CWR26KK106MBGB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KK106MBGB\TR Details Description
Related parts for CWR26KK106MBGB\TR
RES SMD 511K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 9.1M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC OCT 12BIT 40MSPS 100-TQFP datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 7MM 7.36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONTACT BATTERY AA POS/NEG datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf