Vishay/Sprague CWR26MB106KBHA\PR
CWR26MB106KBHA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106KBHA\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106KBHA\PR.pdf
Availability of CWR26MB106KBHA\PR
QUANTITY
CWR26MB106KBHA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106KBHA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106KBHA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MB106KBHA\PR
Related LinksCWR26MB1, CWR26MB106KBHA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MB106KBHA\PR Details Description
Related parts for CWR26MB106KBHA\PR
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SDIP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 7 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf