Vishay/Sprague CWR26MK106JCHC\TR
CWR26MK106JCHC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MK106JCHC\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MK106JCHC\TR.pdf
Availability of CWR26MK106JCHC\TR
QUANTITY
CWR26MK106JCHC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MK106JCHC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MK106JCHC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MK106JCHC\TR
Related LinksCWR26MK1, CWR26MK106JCHC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MK106JCHC\TR Details Description
Related parts for CWR26MK106JCHC\TR
RES SMD 196 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
CONN HEADER SSR 5POS 1MM SMT datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR(12BIT) 10DFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST-NO 3A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 9PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf