Vishay/Sprague CWR26MK106KBHA\TR
CWR26MK106KBHA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MK106KBHA\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MK106KBHA\TR.pdf
Availability of CWR26MK106KBHA\TR
QUANTITY
CWR26MK106KBHA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MK106KBHA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MK106KBHA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MK106KBHA\TR
Related LinksCWR26MK1, CWR26MK106KBHA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MK106KBHA\TR Details Description
Related parts for CWR26MK106KBHA\TR
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN DSUB HD 15POS RECEPT CRIMP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8NSOIC datasheet.pdf
DAUGHTER CARD LVDS FOR I.MX53 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO RT ANGLE RETRO PNP datasheet.pdf
M10 INDUCTIVE HEAD 4MM 3M CABLE datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
PWRBLADE VERT REC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
LC JPR MM 62.5/125 2MM RSR 5M datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 24A 8HSOP datasheet.pdf