AVX Corporation CX3225GB16384P0HPQCC
CX3225GB16384P0HPQCC picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB16384P0HPQCC
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 20ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB16384P0HPQCC.pdf
Availability of CX3225GB16384P0HPQCC
QUANTITY
CX3225GB16384P0HPQCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB16384P0HPQCC
Internal Part NumberEIS-CX3225GB16384P0HPQCC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB16384P0HPQCC
Related LinksCX3225GB16, CX3225GB16384P0HPQCC Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB16384P0HPQCC Details Description
Related parts for CX3225GB16384P0HPQCC
IGBT 600V 70A 200W TO247 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 300MW SOD523 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf