AVX Corporation CX3225GB25000P0HPQCC
CX3225GB25000P0HPQCC picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB25000P0HPQCC
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB25000P0HPQCC.pdf
Availability of CX3225GB25000P0HPQCC
QUANTITY
CX3225GB25000P0HPQCC Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB25000P0HPQCC
Internal Part NumberEIS-CX3225GB25000P0HPQCC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB25000P0HPQCC
Related LinksCX3225GB25, CX3225GB25000P0HPQCC Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB25000P0HPQCC Details Description
Related parts for CX3225GB25000P0HPQCC
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 3PDT 8A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KB SER I2C 8SOIC datasheet.pdf
LED COB CXB1304 3500K WHT SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf