AVX Corporation CX3225GB32000P0HPQZ1
CX3225GB32000P0HPQZ1 picture photo
Mfg. Part Number
CX3225GB32000P0HPQZ1
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CX3225GB32000P0HPQZ1.pdf
Availability of CX3225GB32000P0HPQZ1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX3225GB32000P0HPQZ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX3225GB32000P0HPQZ1
Internal Part NumberEIS-CX3225GB32000P0HPQZ1
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX3225GB32000P0HPQZ1
Related LinksCX3225GB32, CX3225GB32000P0HPQZ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CX3225GB32000P0HPQZ1 Details Description
Related parts for CX3225GB32000P0HPQZ1
JUMPER-H1501TR/A3049W/H1501TR 2" datasheet.pdf
SW SIM ROLLER SPDT 10A SLD 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 200KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Elevated Socket 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 28 OHM 1% 30W datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/32"-6" BLACK datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 45V 6A datasheet.pdf
FERRITE CORE EPX 2.4UH N45 datasheet.pdf